Bilim Civan kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesinde aldığım, “Kimya Mühendisliği” eğitimimden sonra, Marmara Üniversitesi’nde; mühendislik eğitimimde eksikliğini hissettiğim, İK, iş hukuku, organizasyon becerileri gibi birçok yönümü geliştirmemi sağlayan, “Modern Yönetim Teknikleri Uzmanlığı” eğitimimi aldım.

Mühendis olarak çalıştığım, farklı sektörlerde yer alan şirketlerde; üretim-kalite yönetimi, insan kaynakları yönetimi, şirket içi eğitim, kalite yönetim sisteminin kurulması konularının yer aldığı, “şirketlerin kurumsal yeniden yapılandırılması proje süreçlerinde” görev aldım.

Bu süre içinde, çalıştığım firmalarda, şirket içi eğitimlerde ve Marmara Üniversitesi Uluslararası Yönetim Programı’ nda master öğrencilerine “Kalite yönetimi ve CRM” eğitimleri verdim.

2006 yılında “reorganizasyon ve iş geliştirme” projelerinde görev alarak başladığım danışmanlık hayatıma; 2012 yılından itibaren, “Alliance experts” çatısı altında devam ediyorum. Yurtdışına açılmak isteyen Türk firmalara ve Türkiye ticaret pazarına girmek isteyen yabancı firmalara “iş geliştirme” konularında danışmanlık hizmeti veriyorum.

Müşterilerimin isteklerini anlama ve mühendislik eğitimde edindiğim “analitik çözümler sunma” konusundaki becerilerimi her geçen gün geliştirme konusunda kendimle çalışıyorum.

İş ve özel hayatımın keyifle ve kolayca devam etmesini yoga yapmaya borçluyum. Yoganın, iş ve özel hayatımda dengeyi sağlamasının yanısıra, beden, ruh ve zihnimle dengeyi sağladığını, beni olumsuzluklardan bir kalkan gibi koruduğunu gördüm. Yoga yapmaya başladıktan sonra -zor değerlidir kavramımı- “kolay değerlidir” kavramı ile değiştirerek yoluma devam ediyorum. Yolumuzun biryerlerde keşismesi dileğiyle…

Bilim’in dünyasına hoş geldiniz….